Blog

Letní program 2024

Jógová setkání a individuální terapie budou v režimu jako nyní probíhat do středy 25.6. včetně.

Jóga ani terapie nebudou v datech od 26.6. do 3.7. a 15.7. do 20.7. kdy odjíždím pryč.

Je možné se přihlásit na jógu od ve čtvrtek 4.7. od 18h do 19.15.

 

V ostatních týdnech od 8.7. bude jóga vždy:

  • pondělí od 18h do 19.15.
  • úterý od 18h do 19.15.
  • středa od 18h do 19.15.

- na setkání je nutné se hlásit - buď na jednotlivá data či na konkrétní dny pravidelně.

- letní setkání budou laděná více barevně, prožitkově, vesele, s využitím muzikoterapie, intuitivních meditací a ladění přímo na skupinku.

 

Mimo vypsané budou i setkání venku, Om chantingy, zpívání manter i meditace.

Vždy se s akcemi navíc ozvu přes skupinky na whatsup.

Více

Ohlédnutí za III. Jóga víkendem

Tento víkend proběhl 3. společný víkend s jógou.
 
Až nyní mi dochází, že z toho, co běžně vnímáme jako jóga - její fyzickou podobu v ásánach, tam toho bylo pomálu. Avšak té pravé podstaty toho, jak jógu vnímám - jako stav Souladu, toho bylo mnoho.
Byl to víkend pro mne hodně jiný než předchozí, i já jsem asi hodně jiná, čím více se nořím do svých hloubek, tím více otevírám pole pro hlubiny Vaše. V mém prostoru pak, aniž bych to zamýšlela hlavou, dochází k probublávání témat z nevědomí do vědomí, témat, jež vám - nám brání v pocitu celistvosti.
Proto tento víkend vnímám jako hodně silný, hluboký, mnoho z nás zažilo, když jejich tělo opravdu mluví a jak mu naslouchat.
 
Možná pro někoho více pracovní - transformační než relaxační.
Ale pro každou z nás, tak jak naše Bytost zrovna potřebovala a mohla prosvětlit.
 
Děkuji má milovaná zrcadla za Vaše otevřené srdce, jež vytvořilo prostor pro léčení každé z nás...
 
jóga - hudební lázeň - intuitivní tanec - meditace se Srí Yantrou - lesní procházka - zpěv manter s harmoniem - napojení se na Kakao v ceremonii - intuitivní malba energie suchým pastelem a hlavně mnoho mnoho vědomého sdílení.
Více

YOGAJA venku

Srdečně Vás zvu k Jógovým setkání venku...

Více

Sezení Bars je jako zmáčknutí tlačítka DELETE na počítači

Bars jsou v podstatě jako hard disk v počítačové bance. Je to stejné, jako když si celý život shromažďujeme věci ve skladu. A to, co tato metoda dělá, je, že vymazává nepotřebné položky tak, že se obsah už automaticky nevrací. Mozkové vlny se během sezení Bars zpomalí, což umožní přístup k vzorcům chování, systémům přesvědčení a postojům, které až do teď vytvářely hranice a limity pro život, po kterém toužíme. Po sezení začneme být více přítomni ve svém životě a minulost se nepromítá do budoucnosti stejným  způsobem.  Bars  doslova  mění  pravděpodobnosti  budoucích možností.

 

ACCESS BARS® je systém 32 bodů na hlavě, kterých se lehce dotýkáme v určitých kombinacích. Každý bod je napojen na určitou životní oblast a část těla. Během sezení tělo a mysl uvolňuje a rozpouští myšlenky, emoce a pocity, které mají negativní nebo pozitivní náboj, tzn. jsou v polaritě. Tato polarita nám brání vidět věci takové jaké jsou, drží nás často v dramatech, traumatech, lítosti, žárlivosti, pochybnostech, vině, hanbě, zlosti, strachu, falešném pozitivismu atd. Během Bars se zpomalí mozkové vlny, tělo se uvolní. Na rozdíl o jiných metod umožňuje Access Bars uvolňovat a rozpouštět omezení rychle a lehce, bez opětovného prožívání nepříjemných emocí.

Po Bars odcházíte zrelaxovaní, s vnitřním klidem a mírem.

Každé další BARSy přináší větší radost a vnitřní klid. Při každém dalším sezení klientovo tělo uvolňuje omezení a bloky z hlubších vrstev vědomí a nevědomí. Tím dochází k hluboké osobní změně. Najednou všechno vnímáme bez hodnocení a negativních emocí a díky tomu dokážeme měnit nefungující vztahy a situace v klidu a s rozvahou. Vzniká prostor pro nové volby a nové možnosti v našich životech. Záleží pouze na vás, jak moc jste ochotní změnit své myšlení a vztah k sobě. 

 

Samotné sezení Access Bars trvá od 60 do 90 minut. Klient leží oblečený na pohodlném relaxačním lehátku pod dekou. Velmi často se stává, že klient při obdržení BARS usne nebo se dostane do hluboce uvolněných stavů. Sezení je vhodné obdržet víckrát s takovými časovými rozestupy, aby vyhovovali klientovi ideálně jednou za týden. Čím vícekrát Access Bars obdržíte, tím větším a trvalejším přínosem bude pro vaše tělo a mysl. 

 

Hezké povídání najdete i zde - dají se tam nastavit české titulky a tady - Access Bars® - Yogaja

Více

Kraniosakrální terapie – Spokojenost jako důsledek obnovení přirozeného toku Života v nás

Kraniosakrální terapie – Spokojenost jako důsledek obnovení přirozeného toku Života v nás

Jemnost, naslouchání a vytvoření prostoru jsou pro mne slova, která první padají na mysl, když se mne někdo zeptá: „Co je to ta kraniosakrální terapie?“

I u mne na webu (https://yogaja.cz/kraniosakralni-terapie.html) najdete velmi všeobsahující vysvětlení, včetně historie, hlavních postav, popis samotné terapie, účinky atd. Co však je nepředatelné je samotný prožitek. I jako terapeut chodím na kraniosakrální péči pravidelně každý měsíc, každé ošetření je jiné a každé mne vede dál, hlouběji do většího pochopení a opravdové spokojenosti. Jako dávající (terapeut) i jako přijímající se mi zjemňuje vnímání, kterým lze podpořit organismus, aby zahájil proces obnovy a léčení. Je to jak, když si obrušujeme zatvrdlou kůži na patách, jemně, vrstva po vrstvě. Nelze zkusit jednou a čekat, že znova nezhrubne. Stejně jako u zjemňování kůže i kranio péče je něčím, co nás vede k prosvětlování sebe každý den, tak abychom jemnost udrželi.

Prostým jemným dotykem v nejrůznějších místech těla a vnímáním spirálového pohybu, jimž tělo vždy hledá ideální umístění kosti, šlachy či svalu. Povzbuzení hrát si s tímto čistým vyjádřením životní síly se stává způsobem, jak umožnit návrat různých struktur na své správné místo. Když se spirála stane dokonalou, obratel, kost, sval se vrací do své dokonalé pozice. Postupně dokážeme cítit spirálu všude kam namíříme svou pozornost. Spirála se stává se branou k dosažení tělesné blaženosti. Pomocí ní se dostáváme do míst, která stagnují, kde se expanze zastavila a znovu je dokážeme oživit. Zjemněním a zmenšením spirály se můžeme dostat až na buněčnou úroveň a oslovovat tak každou tkáň, každou buňku těla. Rozvolnit jí a umožnit ji nadechnout se a obnovit její funkce.

Miluji rytmy – životní sílu, která prochází tělem a projevuje se jeho jemným rytmickým vnitřním pohybem. Různé rytmy souvisí s různou úrovní vědomí a s různou šíří prostoru v němž naše tělo vibruje. Rytmy oživují středovou linii a pokud svým vnímáním zachytíme to, jak se v ní projevují, podpoříme tím jedinečnost každého z nás a jedinečný způsob, jak se vrátit ke zdraví.

Baví mne jemně se dotýkat těla, dříve, než uložím ruce na tělo fyzické cítím, jak prochází mé dlaně vrstvami těla energetického, které mi umožňuje jemný vstup níže, dál pak přes kůži až k samotným tkáním, u někoho bouří oceán a chvíli trvá, než přes rozbouřenou hladinou najdeme klid hlubin, u někoho je vstupní vrstva pokrytá ledem, čekám, čekám až ledy povolí, okamžik, kdy strach vytvořil staženost a vnější kraniosakrální zamrzlost může mít mnoho důvodů, vědět však potřebuje jen mysl, nám stačí je nechat krustu rozmrzat a nechat plynout a hledat napojení na hluboký Klid.

Pokaždé jiné a pokaždé hojivé…

Děkuji, že mohu být tím, kdo hojí…

 

Více

Od ledna 2024...Jóga v Kole Roka

Krásný den milí přátelé jógy,

blíží se konec roku a s ním ráda bilancuji, co přinesl, co odnesl...

Ráda bych se ohlédla za obdobím delším než jen rok 2023, ale i vlastně druhá polovina roku 2022. Kdy jsem se rozhodla k józe nastoupit ještě do alternativní školky, jako asistent pedagoga. Bylo to velmi výživné období, kdy jsem konečně ve svých 37 letech poznala své limity a svou tělesnou smrtelnost a začala se učit být více v sebelásce nežli pro druhé... Rok a kousek jsem strávila dopoledne prací v úžasném, ač pro mou hypersenzitivní podstatu, náročném prostředí, abych si ve stejné budově vyzvedla své tři děti, doma je nakrmila, odpoledne nasadila taxikářskou čapku, jezdilo se po kroužkách a večer si hojila nervový systém na józe. Každý máme na svém těle kontrolky, že jdeme přes sebe, já ty své občas nějak blbě vidím, zvláštní je, že na druhých je vidím hned :)

 

Více

Jógový víkend s YOGAJA KVĚTEN 2024

Srdečně Vás zvu na 3. JÓGOVÝ VÍKEND s YOGAJA

 

Termín: 17.5. - 19.5.2024

Místo: Centrum RADOST - Orasín 39 u Boleboře, přímo v lesích Krušných hor nedaleko Mostu

Cena: 3500,- pro lůžko v pokojích, 3300,- pro spaní na matraci v sále, 3100,- pro spaní ve stanu či autě

Více

Čakra jóga červenec a srpen 2022

Hezký den,

vkladám blížší informace k jógovým setkáním v červenci a srpnu.

JE MOŽNÉ SE OBJEDNAT I NA OBDOBÍ ZÁŘÍ - PROSINEC.

Od září do prosince 2022 bude platit rozvrh jako na jaře 2022 (Po 17h, Ut 18h, St 18h, Čt 18h Jóga pro všechny a Po 18.30 Jivamukti Jóga)

 

Více

Jógový víkend s YOGAJA

 

Srdečně Vás zvu na druhý JÓGOVÝ VÍKEND s YOGAJA

 

Termín: 1.9.-3.9 2023

Místo: Centrum RADOST - Orasín 39 u Boleboře, přímo v lesích Krušných hor nedaleko Mostu

Cena: 3500,- pro lůžko v pokojích, 3300,- pro spaní na matraci v sále, 3100,- pro spaní ve stanu či autě

v ceně je zahrnuto:

  • dvě noci ve třech pokojích /včetně ložního prádla/ - možnost spát i ve stanu či v sále na cvičení za nižší cenu
  • vegetariánská plná penze - začneme v pátek večeří a ukončíme obědem na rozloučenou
  • 3 lekce harmonizující jógy - jógové setkání na míru skupince, která se utvoří, uvnitř i venku
  • léčivý OM Chanting - kruh při zpěvu óm 
  • procházka v okolí s možností jí propojit s mantrou (japa walk)
  • meditace s malováním osobní Srí Jantry   úroveň 1 či 2
  • zpěv manter s harmoniem 

 

Novinkou je oproti loňsku možnost bydlet v novém objektu, kde je dalších 6 lůžek ve třech pokojích!

Teší se na společný čas Veronika Levojevič - Abhijitadasi

Více

Když se řekne očista

Na jaře jsem poslouchala povídání kamarádky, jejíž příbuzná prošla pro mne nemyslitelným detoxem – prý čtyři týdny jedla jen ovoce a zeleninu. Tenkrát jsem se zasmála a říkala, že až tento detox budou zase zkoušet, ať si na mne vzpomenou.

A vzpomněly! Co jsem netušila, že pro mne tento detox neskončí čtyřmi týdny, že to nebude o očistě těla pouze, ale o mnohaúrovňovém odlupování nánosů, toho co mi už dávno neslouží s bonusem live prožitku covidu, jako pěkná třešnička na dortu.

Více

Důležité informace a jógová setkání od září 2021

Krásný den,

velmi ráda bych Vám předala informace o novinkách a našich setkáních od září 2021.

 

 

Více

Jivamukti jógy a další učení se

Jsem člověk absorbující, opravdu ráda se učím a zejména to co mne baví, ať už z knih nebo z kurzů a seminářů. Občas se potýkám s myšlenkou, že po narození dětí už toho absorbování není tolik, kolik by si má perfekcionistická mysl přála a v tu chvíli si znovu ráda připomenu posledních 8 let, nejen jako čas největších změn v sebepoznání prostřednictvím třech těhotenství, porodů a vědomé péče o děti, ale i právě z pohledu studia.

Více

Jóga učitelka aneb učíme se prožitkem

Před několika lety, mi luplo v pravém koleni. Nebudu lhát, bylo to při józe, kdy jsem se snažila smotat nohy do úhledného lotosového květu, byla to himsá (násilí), jak vyšitá. Hotový nerespekt k ztuhlosti svalů a vazů okolo kyčlí, tudíž to odneslo koleno. Ukázkové jednání egoistické části mne – „Jsi přeci učitel jógy a neuděláš základní lotos?“. Tak jsem ho udělala a po několik dalších let, mne koleno lehce občas pobolívávalo, nic co by stálo za návštěvu lékaře či větší povšimnutí, byla to taková připomínka, jak se nechovat. A já se vážně poučila, přijala své kyčle s tím, že hold bezpečně lotos možná nikdy neudělám.

Více

Cesta s čakrajogou a výdejní okénko

Posílám vám všem moc pozdravení.. Aby nám čas bez osobnívh setkání lépe utekl, tak od dubna přináším opět cakra jógu.. První video k ní vám pošlu (skrze skupinu na whatsup) ve víkendu 27.-28.3. Tak nějak nám těch 8 týdnu s čakrami vyjde až do konce května a budu optimista, když vám napíši, že věřím, že se v červnu už uvidíme - aspoň venku! Do té doby máme možnost pohladit a poladit energetický systém, celý týden Vám budu posílat inspirace (meditace, hudbu a jiné) k danému tématu. Bude to taková společna spirituální cesta s možností sdileni, jak se téma projevuje i do našich běžných životů!

Jinak od příštího týdne je možné navštívit "výdejní okénko" u mne doma - meditační maly, náramky z minerálů, vonné tyčinky, nějaké leginky - budu se moc těšit, že uvidím známé tváře!

Více

Disciplína, vůle a víra jako základní pilíře naší Cesty

Ráda bych Vám pomohla posílit svou disciplínu na duchovní cestě, avšak již v počátku si přestávám být jistá, zda jsem tím pravým nástrojem k tomuto velkému úkolu. Jak druhé účinně a úměrně inspirovat? Každý jsme tak jedinečný, jako sněhová vločka, neseme si své samskáry a karmické zápisy, žijeme v jiných podmínkách, čerpáme z jiných zážitků tohoto i minulých životů a vytváříme představy toho budoucího, jsme tak unikátní, že neexistuje jednotný návod.

Více

Nová komunikační skupinka na Whats up

Vznikla nová skupinka YOGAJA na whats up, slouží k naší společné komunikaci. Ke sdílení, inspirováni... 

Důvody k jejímu založení jsem psala zde

Ráda kohokoli přidám. 

Veronika 

 

 

Více

O waldorfské škole a školce Jeřabince

Povídání o waldorfské škole a školce najdete  zde

Více

Po - Zdravení

Milí přátelé jógy,

Chybíte mi, chybí mi naše společná setkání o to více, když nevidím, datum, kdy se opět shledáme.

Více

1.11.2020 startuje 1. Projekt Mantra

Milí přátelé jógy,

už přes půlroku Vám chci představit Projekt Mantra - 40ti denní mantrování. Na jaře do toho skočil covid, léto jsem si říkala, že si dáme volnější a teď zase covid. Nejprve jsem chtěla Vám tento projekt představit osobně, ale teď si říkám, že kdy jindy potřebujeme více opečovat a vhodně směřovat svou mysl než nyní. Tuším, že osobní setkání budou až po Novém Roce a tento projekt by nám mohl pomoci se udržet v kontaktu mimo YouTube lekce jógy.

Více

Zdravice aneb jak posílit své zdraví z pohledu jógy

Opět nastal čas na žití jógy v běžném světě, co si budeme povídat, chovat se jako jogín dodržujíc jamy a nijamy v rámci lekce není až tak složité, ale co teprve za zdmi naší jógové místnosti - tam je svět velkých výzev. Jak neubližovat činem, slovem ani myslí směrem k vládě, která nám brání se setkávat, jak nezávidět jiným sektorům, jež nejsou opatřeními tolik postiženi, jak transformovat pocit, že za to vše někdo může, jak se umět odevzdat do vyšší vůle, že vše je tak jak má být?

Více

Jógová setkávání ON-LINE

Hezký den,

jarní uzavření jógových center ve mne vzbudilo nápad, kterých bych s Vámi ráda sdílela. Mnoho jógacenter na jaře přešlo na Online výuku, já neměla ten pocit, že by to bylo úplně pro mne, sama jsem však možnost online výuky, v roli žáka, hojně využívala, ašrám mého učitele, který je jinak daleko od nás, najednou začal poskytovat mnoho kurzů, na které bych se jinak neměla šanci dostat a já byla nadšená. Jak tento ášram, tak i běžná česká jógacentra v online kurzech nadále pokračují a já si říkala Proč? Vždyť osobní setkání má tolik výhod, že?

Více

Naše setkání v období září - prosinec

Všechny Vás srdečně zdravím,

konečně nastal čas, dát podobu tomu, jak budou vypadat naše setkání i na další období. Stále je má nabídka velmi ovlivněna možnostmi hlídání mých třech dětí, tak aby alespoň z většiny pokryla Váš zájem, ze který jsem velmi vděčná, ale zároveň aby o děti bylo fajn postaráno a i mne vznikl určitý čas na přípravu na naše setkání. 

Více

Jógová setkání červenec - srpen Čakra jóga

ČAKRA JÓGA 

Pojďme skrze jógové techniky prožít, procítit a zharmonizovat své čakry

Více

Změny v jógových setkání a jak bude Jóga červen - červenec - srpen

S radostí mohu oznámit, že od června nám už žádná opatření nebudou ztěžovat naše Setkávání s Jógou. 

Více

V tomto čase jak s jógou

YOGAJA je nyní zavřená, ale pro ty z Vás, kdo chodí na naše jógová setkání jsem připravila audio lekce na youtube kanálu, je to zejména pro ty, kdo ví, jak naše setkání probíhají, jde jen o audio navádění. Videí s lekcemi jógy najdete nyní internetu mnoho, tak věřím, že tot zatím bude stačit :)

https://www.youtube.com/channel/UCGhn6Ihw77lPIEmbXau1WdA?view_as=subscriber

Více

O účincích hathajógy a Babajiho Pozdravu Slunce?

Trvalo více než osm let, než jsem si já našla cestu k pozdravu slunce, hodně dlouho byl pro něčím moc rychlým a akorát mne z něj bolela ramena. Užívala si pomalost a plynulost klidné jógy a pak se ke mne dostal pozdrav slunce jiný, prastarý počátek všech pozdravů slunce a já mu propadla. Došlo mi, že je to ten chybějící článek do domácí praxe, je to to Ono na 10 minut denně, čímž oblažím své tělo, čas jen pro mne. Postupem času, jak přibývalo lidí se zájmem o naše pravidelná jógová setkání, jsem v něm našla klíč k řešení otázky - „a co bych jim mohla nabídnout k domácí praxi“?

Více

Jaká je Vaše motivace k domácí praxi, k naší sadhaně?

Většina z nás se k józe dostává při pocitu absence pohybu, a to sice pohybu vědomějšího. Svět vnímáme skrze tělo a skrze tělo se můžeme ponořit i hlouběji do sebe, bylo by bláhové domnívat se, že stačí jen usednout do jeskyně a do pocitu totální spokojenosti se jen promeditovat. Proto tělo, tělo je v józe bráno jako chrám naší duše, domov božství a s tímto a o něj pečujeme, živíme ho, dýcháme ho a ladíme ho pohybem.

Více

Jak mít myšlenky pod kontrolou?

Jak mít myšlenky pod kontrolou?
Představme si nebe, blankytně modré, z jehož středu na nás září Slunce, Slunce jako Bytost, jako je i Země bytostí, kdy hmotný charakter planety či Slunce je jen vnějším obalem pro Duši, stejně jako je tělo člověka obalem pro Duši lidskou.
Slunce ozařuje a probouzí Slunce v nás, naše uvědomění si duševní podstaty sebe, vnímání našeho Božství.
Na myšlenky můžeme nahlížet jako na mraky, které vchází do našeho zorného pole, nejsou námi, jen jsou v nás. Pokud přijdou a odejdou je to v pořádku, Slunce nám nezastíni, ale nenechme své Slunce mraky zakrýt, nemůže k nám zářit, nemůže nás pak probouzet.
Takové myšlenky s každým výdechem nechme odvanout z našeho zorného pole pryč.. Jednu po druhé, stále dokola, pořád a stále, dokud nebe nebude čisté...

Více

Jedno-duchost spirituální cesty

Nedělejme si život složitý hledanim různých duchovních cest...
Ať spirituálita dělá nás život jednodušší, chtějme žít jedno-duše.
Není potřeba vytvářet štíty, čistit ráno a večer čakry.. Stačí pociťovat radost, pokoru a vděčnost v každém momentu života čakry se sami otevřou ať božství v nich může proudit...

Více

O citlivosti, spirituálním vývoji

O citlivosti, spirituálním vývoji
Jsou citlivější jedinci divní, či je to stav "normální"...
citlivější mají více reaktivní nervový systém, hypersenzitivní, v různé míře, ta zvýšená citlivost je darem na straně jedné, přináší nám lepší empatii k druhým, i sobě... k tomu kdo jsme, získáváme lepší napojení na božství. Na straně druhé vnímáme silněji vše... chemikálie ve vzduchu, místa se špatnou energii na zemi, negace z lidí, smutek, nálady a deprese druhých, někteří dokonce nálady a ty deprese z druhých pak mají taky, ale ne že je mají oni, ale tak moc se na ně napojili, že je natáhli. Každý světec na zemi byl vlastně do určité míry hypersenzitivní, tady v ČR o tom píše hodně Alena Wehle. Je mnoho úrovni té senzitivity.
Je třeba se hodně umět pozorovat a sledovat, kdy už toho je moc a odejít do přírody a být v tichu, hodně sama, veškeré ty emoce naše či cizí nechat nervovým systémem zpracovat, uložit a nepotřebné vyhodit.

Představme si pobyt na zemi jako školní systém, v určitém životě vstoupíme do první třídy spirituálního zaměření, cílem je VŠ - poslední život , kdy Boha realizujeme, Sat Čit Ananda. V každém se učíme něco, v každém strávíme hodně životů, než naplníme vše. Ten, kdo je v první třídě a ztotožňuje se jen se svým egem, já chci, já tvořím vše okolo sebe, není žádná jiná síla a tento člověk člověka z páté třídy vidí jako sektářskeho, eso bio, náboženského blázna, vidí a chápe svět a realitu ze své úrovně vědomí, a je rád se svými prvňáčky, ale ten z páté třídy už byl v první třídě, zažil to, takže ví a chápe je a může jim pomoci, vést je do vyšší třídy, ale je mu zase lépe se svými paťaky, protože jsou na stejné úrovni, ale zároveň vždy vyhledáváme lidi z vyšší třídy, protože nás táhnou, tím pádem šesťák bude pro páťaka velmi přitažlivý, vibračně je vyšší ale ne zase tolik, ale na někoho ze střední školy už nedokáže dohlédnout, to může být na něj příliš... Každá třída je vyšší úroveň vibracemi, nejvyšší je samotné Božství, to že se s ním úplně spojíme a už nikdy neodělíme. Jsme doma. Konec VŠ života, pak buď zůstáváme na vyšších sférách nebo se vrátime na Zem se zachovanou vibrací a vedeme jiné lidi, jako to dělají avataři.

Více

Jak můžeme vidět Sebe?

Jak mužeme vidět Sebe?
Představme se vůz tažený koňmi, vzadu sedí osoba, před ní řidič/vozka, ten drží oprate vedoucí ke koním.
Ten, kdo se veze je naše Duše, řidič je naše Moudrost/inteligence, oprate jsou naší Myslí a koně naše Smysly, skrze něco vnímáme vnější svět.
Duše si buď jízdu užívá nebo také ne, záleží jak užíváme svou moudrost, jak skrze inteligenci, vůli a sebereflexi umí mít pod kontrolou naší mysl, držet oprate, aby smysly směřovali správných směrem, aby nás vedli po cestě, jež jsme si vybrali.
Vnimejme kam směřujeme smysly, kam naše pozornost kráčí...

Více

Dobrý a zlý vlk v nás

Dobrý a zlý vlk v nás, to je tématem toho týdne na našich jógových setkání, pročítáme postupně Bhagavadgitu a necháme se inspirovat...
Máme je v sobě oba, bílý je laskavý, milý, spokojený, radostný, koná dle vůle boží, je to Bůh v nás ... ten černý je nespokojený, zlý, zasahující, závistivý, sebelitujicí, vzteklý, je to naše mysl, ego i ďábel, milujme oba tyto vlky v nás, ale krmme svou pozornosti jen toho bílého...

Více

Jóga leden až květen 2020

V období od ledna do konce května bude platit stejný rozpis setkávání jako doposud. 

Malá změna bude ohledně plateb - od ledna bude cena za lekci dobrovolná /doporučená zůstává těch 90,-/, ráda bych, aby cena pro nikoho nebyla překážkou k nám přijít. 

A od ledna v závěru setkání se dotkneme moudrosti z "bible jogína" z Bhagavadgíty.

Moc se na Vás těším i v roce 2020!

S Láskou Veronika

Více

Jóga září - prosinec 2019

Milí přátelé jógy ,

věřím, že sami vnímáte, že vám jóga dělá dobře na těle i na duši, ona však umí mnohem více než si lze odnést z jednoho či dvou setkání týdně, mým přáním je předat Vám nástroj, jógový, který můžete praktikovat každý den, sami! Jde o pozdrav Slunci, ale ne jen tak ledajaký, ráda bych Vám předala učení Babajiho Pozdravu Slunce, jež je pravý unikát, z něj všechny ostatní pozdravy Slunce vycházejí, oprávnění k jeho výuce budu, když Bůh dá, mít až v červenci. 

Více

Čakrajóga v létě 2019

I letošní léto se můžete těsit na Čakrajógu - http://yogaja.cz/cakra-joga-v-lete.html

Více

Jóga duben - květen - červen

Milí přátelé jógy,  vkládám informace ohledně rozpisu jógy na další měsíce,  duben,  květen a červen platí rozvrh i vaše nahlášení jako doposud,  jen nebude jóga v datech 6.-10.5., 28.5.-4.6. a 24.6.-28.6.
 
Více

OM Chanting od ledna pravidelně

S velkou radostí dávám na vědomí, že od ledna budeme svítit v Mostě svítit světlem Lásky a vibrace OM pravidelně!
Každý ČTVRTEK od 19.15 do 20.15.

Díky za pomoc ve vedení Kláře Bábovkové a Petře Kučerkové!

Více

Jóga leden - únor - březen - duben - květen - červen

Příjmám objedání na otevřené lekce od ledna do konce června, rozvrh zůstává stejný - rozpisu setkávání během týdne.

Bližší informace o jednotlivých typech jógy najdete v záložce Jógová setkávání.

Objednat se doporučuji na celé období a pokud nebudete moci tak se co nejrychleji odhlásit kvůli náhradníkům, cena za 60ti minutovou lekci je 90,-, je možné si zakoupit permanentku na 10+1 lekce zdarma za 900,- V případě neodhlášení bude účtován 100% storno poplatek.

Objednat ideálně po sms na 725033097.

Více

Jóga září - říjen - listopad - prosinec

V měsících září, říjen, listopad a prosinec bude jóga ve dnech a dle následujícího rozpisu setkávání během týdne.

Bližší informace o jednotlivých typech jógy najdete v záložce Jógová setkávání.

Objednat se doporučuji na celé období a pokud nebudete moci tak se co nejrychleji odhlásit kvůli náhradníkům, cena za 60ti minutovou lekci je 90,-, je možné si zakoupit permanentku na 10+1 lekce zdarma za 900,- V případě neodhlášení bude účtován 100% storno poplatek.

Objednat ideálně po sms na 725033097.

Více

Jóga červen - červenec - srpen

V měsících červen, červenec a srpen bude jóga ve dnech a dle následujícího rozpisu (není pevný, není snadné plánovat tři měsíce předem, takže změny možné a jistě budou)

Více

Rodinný komunitní prostor Kaštánek

Jsem maminkou tří dětí, Mája jako ženská vůdkyně smečky se narodila v prosinci 2012, Jan v září 2014 a nakonec  Antonín v září 2017. Bylo by dlouhé napsat vše o nich a o mne, o mém přístupu k nim, snad jen pár hesel, se kterými rezonuji… koncept kontinua, přirozené těhotenství a porod, nošení v šátku, dlouhé kojení, společné spaní, waldorf a Rudolf Steiner, Naomi Aldort, nevýchova, RABR, vegetariánství a zdravá strava, jóga a víra, sebezdokonalování a poznávání sebe, trpělivost, příroda, les, tvoření, pečení kváskového chleba, kafíčko, horolezectví, učím se na kytaru, tradice, dřevo, plstění, aromaterapie, vykládací karty, meditace, klid, unschooling a hlavně láska která mne žene dál, být lepší pro své děti a muže…

Více

Jógové setkání plné léčivé energie 28.1.2018

Ráda bych Vás pozvala na krásné jógové setkání, které povede můj učitel jógy a jeho žena. Představí Vám jednoduchou meditační techniku, kterou lze snadno praktikovat každý den. Já znám plno, opravdu plno meditační a jógových technik, ale když jdu s pravdou ven, doma jsem meditovala málokdy. Přijde mi, že čím více nástrojů a technik máme a známe, tím méně je děláme, tím méně jim věříme.
Když mi do cesty přišla Atma Kriya jóga našla jsem to ONO - to co mi dává klid a lásku. Mám jednoduchou techniku, která má pro mne hluboký smysl a té věřím, proto jí dělám :)
 
Více

Mama Yoga

Jógové setkání pro maminky s dětmi
Přijďte na první setkání pro maminky s dětmi, kde si zacvicime jógové asany, cvičení přizpůsobíme tomu, jaká skupinka se sejde. Využijeme jógových asan a technik k vyvážení levé a pravé strany (ideální pro ty, co věčně poponaseji děti na boku), posílení pánevního dna, břicha, středu těla (hluboký stabilizační systém), uvolnění krční páteře. Zapusobime i na naše emocionální tělo, vyladime energetický systém. Naučíme se i jednoduchý pozdrav slunci - něco co můžeme dělat každý den, když najdeme volnou minutku :)
Každopádně je to setkání pro vás a záleží, co vás bude zajímat, co budete chtít z jógy dělat :)
Děti vemte bez rozdílu věku, věřím, že se zabaví vsici (v místnosti není co poničit, vše křehké dam pryč, at děti mohou svobodně blbnout ;)
Jen prosím o nahlášení přes SMS, a i případné odhlášení, ať se v tom vyznam....stačí jen že máte zájem a věk dítka.
Já tam budu cca od 9.45 budu se těšit co společně vymyslíme :)
No a když se nám to bude líbit můžeme se scházet pravidelně, co jiného v zimě dělat :)

Více

Nové lekce od října

S radostí vyhlašuji, že od 16.10. budou opět pravidelně probíhat jógová setkání.

Více

Radosti a program září, říjen

S radostí sdílím krásnou zprávu, že se naše rodina rozrostla o dalšího člena.

Další setkání s jógou budou probíhat od října, s miminkem v šátku, pravděpodobně dvě 60ti minutovky, jedna drobet dynamičtější inspirovaná ashtangou, druhá pomalá klasika hatha jóga :)

Ve dnech pondělí a středa nebo pondělí a čtvrtek.

Děkuji za pochopení!

S Láskou Verča

Více

Čakrajóga v létě 2017

Pojďme skrze jógové techniky prožít, procítit a zharmonizovat své čakry

 

Více

V očekávání zvolňuji

Těší mne s Vámi sdílet svůj jiný stav, jelikož se mne mnozí ptáte, jak to bude s lekcemi dále v průběhu těhotenství a po narození miminka, tak raději píši zde takový "plán", i když zrovna toto se plánovat opravdu nedá :)

Do letních prázdnin budou jógová setkání jako doposud /jen pro nízký zájem zvažuji na čas se vzdát kundalini jógy/

O léto bude vytvořen zase letní program - hatha jóga s prvky čakra jógy - počítám že půjde o dvě 90ti minutová setkání.

Od září, kdy očekáváme narození třetího miminka budou jógové prázdniny.

Od listopadu bych se ráda k praxi vrátila, po zkušenosti soudím, že mininko má být co nejvíce u mámy a že nošení dětí v šátku je úžasné, takže bude pár setkání v týdnu, kdy miminko budu mít u sebe v šátku a k tomu vést jógové setkání.

Takže asi tak :)

Jelikož je toto těhotenství už asi vážně poslední, tak je třeba si ho užít! 

Děkuji Vám za pochopení.

Vaše Veronika

Více

ŽIVENA - prožitkový víkendový pobyt

...srdečně Vás zvu na další prožitkový víkend se mnou, Karolinou Kučerovou a Janou Fanfarovou v krásném Roškopově...
 
více info:
 
 
Více

Maok

Srdečně Vás zvu na koncert Maoka u nás!

Více

Hlídání dětí

Po dopolední setkání je pro Vás připravené hlídání Vašich dětí v Centru Spojené světy!

Více

Přidaná setkání s jógou - aktualizováno 5.1.2017

Velmi mne těší Váš zájem o setkání s jógou, naše setkání se plní. Ráda bych zachovala individuální přístup ke každému z Vás, proto jsem se rozhodla přidat další lekce.

Od ledna Jemná hathajóga bude nejen ve středu, ale i ve čtvrtek od 17,15 do 18,15.

V pondělí od 10,00 do 11,30 přibude i dopolední nabíjecí Hatha jóga, bude to setkání, kde nás bude méně, pokud vám váš životní styl a pracovní podmínky dovolí odběhnout dopoledne k sobě, tak využijte, jóga ráno nebo dopol Vás úžasně nabudí do celého dne!

Dále přibude nedělní setkání s Kundalini jógou od 18,30 do 20,00

Dle zájmu pak jóga zaměřená na Seniory a bolavá záda, dopoledne v pondělí od 10,00 - 11,00

A pro ty z Vás, kde hledají opravdu individuální přístup, tak máme možnost se v YOGAJA sejít ve středu v hodině pro jednotlivce.

Ostatní setkání zůstávají hatha, ashtanga, děti i těhulky :)

Těším na setkání!

Namaste

Veronika

Více

Vánoce nehmotně

Pokud nevíte čím potěšit své blízké na Vánoce a rádi byste je strávili v méně materialistické duchu, ráda pro Vás připravím tématické poukazy na setkání s jógou v jakékoli hodnotě s možností vrácení peněz, pokud by obdarovaný toto neocenil :)

Jinak lze samozřejmě zakoupit i klasické permanentky 5+1 a 10+1 lekce zdarma!

S přáním klidných a harmonických vánočních připrav 

Vaše Veronika

Více

Nově i na facebooku

YOGAJA najdete nově na facebooku!

YOGAJA FB

 

Více

Vybavení YOGAJA prostoru

Prostor YOGAJA je vybaven jógamatkami, dekami, polštářky na oči z pohankovými slupkami, meditačními polštářky a nově i od září jógovými bločky pro všechny!

Není třeba tedy žádné Vaše vybavení, stačí jen pohodlné oblečení :)

Věřím, že jógové pomůcky Vám zpřístupní mnohé pozice těla!

Více

Jak vybrat tu „správnou“ jógu?

Jógu vnímám jako kmen stromu s velmi starobylými kořeny sahajícími až do nitra naší planety, strom jógy se však dále větví a košatí, každý si může vybrat tu větev, která sedí přímo jemu a na ní nechat spočinout svůj zadek, možná pro něj bude chvíli pohodlná, možná na té větvi bude sedět celý život, možná bude přeskakovat jak opice a zkoušet větvě různé. Každý má svou cestu a je báječné, že jóga má tolik stylů, může totiž být opravdu pro každého.

…hatha jóga, jóga v denním životě, bikram jóga, Iyengarova jóga, power jóga, ashtanga jóga, vinyasa jóga, hot jóga, hormonální jógy, jin jóga…

 

 

Více

ŽIVENA II.

Naše víkendové setkání se svou živou vnitřní ženou ŽIVENOU bylo úžasné, mnoho z Vás nemohlo v daném termínu, proto s velkou radostí dávám na vědomí, že podobné setkání se uskuteční ještě jednou!

pro více informací, fotek a zážitků z Živeny v létě mrkněte sem:
 
 
a
 
přihlašovací formulář najdete zde:
 
http://spojenesvety.wixsite.com/most/zivena

víkendem nás provází tato hudba 
Více

Kde se setkáváme

vkládám pár obrázků místa, kde se setkáváme...

Více

Prožitkový víkendový pobyt ŽIVENA

S radostí Vás zvu na prožitkový víkend Živena, který jsem připravila společně s úžasnými ženami Janou a Karolinou na krásném místě v Podkrkonoší. Termín je 22. až 24. 7. 2016 (pátek až neděle). Cítíme, že je to silné potřebné téma a velmi léčivé. Budeme o Vás pečovat  a společně si prožijeme hluboké uvědomění.

Více

Jak po-užít mysl při nepohodlí a nemoci?

Vezmu to čistě ze zkušenosti osobní, mysl je jako nástroj pro komunikaci mezi tělem a duší. 

Více

TĚLO – MYSL – DUŠE A JÓGA

Je to omílané snad ve všech náboženství, esoterických knihách…taky v józe, chápu tyto pojmy. Ale nyní mám pocit, že vnímám souvislosti hlouběji.

Více

Jak po-moci v ne-moci s e-mocí

Letos mám možnost vše, co jsem si načetla, nastudovala, naworkshopovala či na ebookovala a HLAVNĚ, co jsem našla v SOBĚ, zakusit v praxi a díky za to, i když si pomyslně stírám pot z čela.

Více