Články

Změny v jógových setkání a jak bude Jóga červen - červenec - srpen

S radostí mohu oznámit, že od června nám už žádná opatření nebudou ztěžovat naše Setkávání s Jógou. 

Větší rozestupy jsou pouze doporučením pro prostory, které si to mohou dovolit.

Roušky netřeba, desinfekce z esenciálních olejů bude k dispozici, šatny už mohou být v provozu.

Mám však jednu prosbu, podložky v místnosti budou rozložené, kvůli rozestupům, ale kdo má možnost mít svou, kterou si přes ní položí, bylo by to ideální - v Lidlu i jiných marketech mají podložky do 200,- a nejde jen o ulehčení hygieny a čistění podložek, jde i o to, že Vaše podložka absorbuje energii, kterou vyzařujete, když se věnujete své jógové sadhaně/praxi a kdykoli se pak na ní znova postavíte, je snazší do harmonie jógy zase vstoupit. Pokud nelze podložka, tak mít ručník, který pokryje podložku celou. Děkuji

Předběžný rozvrh je:

PONDĚLÍ 18 - 19.15

STŘEDA 18- 19.15

Nebude to uzavřený kurz, kvůli dovoleným, lekce budou otevřené všem. I já tam budu mít nějakou dovču, ač těžko říci, kde a na jak dlouho :) Navíc pravděpodobně v létě bude v místnosti odstraňován ten dřevěný strop. 

Tentokrát to nebude přímo čakrová jóga, ač se tam i tak prolne, překvapení s ní chystám na období, kdy budu moci mít lekcí v týdnu více a tudíž bude moci zakusit více lidí.

Nahlášení ideálně přes sms může být na celé období (červen až srpen), či konkrétní data nebo na celé období s vypsáním, kdy nebudete moci kvůli dovolené.

Bude snížené množství jógujících než bylo doposud, zhruba o 1/3 ať je naše setkání prostornější, vzdušnější, intimnější, tak aby bylo snazší se naladit a udělat setkání specifičtější pro danou menší skupinku. Toto snížené množství bude zachováno už stále. Malá skupinka vytváří harmoničtější naladění v prostoru.

Lekce bude o v letním období i po něm 75 minut, bude tak více času pro jógové techniky, pro hlubší prožití jejich účinku a vznikne i čas na krátké sdílení na závěr nebo pro individuální dotazy.

Vzhledem k prodlouženému času (vyšší nájemné za pronájem) a snížení množství jógujících bude zvýšena cena z 90,- na nových 130,-

Je i nadále možné si zakoupit permanentku, na kterou přispívá zdravotní pojišťovna, za cenu 1300,- za 10 lekcí.

Ti, co mají permanentku a je to pro ně finančně přijatelné bych ráda poprosila o doplatek na lekci (např. pokud vám tam zbývají 3 lekce - doplatit 3x rozdíl 130-90= 40,- třikrát=120,-  buď celé nebo doplatek vždy na lekci těch 40,- za jednu lekci)

Pokud se někdo nachází ve finanční tísni, která mu nedovoluje se scházet za vyšší ceny, ráda se domluvím na individuálním řešení - snížení ceny či nějakou protislužbu:)

 

V čase "korona volna" se mi dostalo úžasného požehnaní - jak jsem již říkala v posledním audio, ašrám a domov mého učitele Jógy je v Německu, 5 hodin od nás a není možné tam být tak často bych ráda. Vlastně včera to byli tři roky, co má cesta s jógou dostala konkrétní bližší směr, do té doby jsem byla takovým hledačem, co ví, že jóga je To jeho ale bez učitele je veškeré poznání jen hladinou hlubokého moře. On si mne však našel, procházela jsem se  okolo stánků festivalu Alchymistické Litomeřice, spěchala, neb děti byly nemocné a já si odtamtud odnesla jediné dva letáky, když jsem je doma rozevřela, bylo jasné, že je to to Ono, pročítala stále dokola a nemohla se odtrhnout od těch známých očích, od textu, který se mnou tolik rezonoval...s odstupem času jsem toho stihla docela hodně, trvalo skoro rok, než jsem ho mohla navštívit osobně a o to více hluboké toto setkání bylo. Od té doby se mi nabízejí mnohé techniky, které prohlubují vztah s Božstvím, prohlubují to oné spojení, tu jógu. Není mi zatím dáno tam trávit času více, ale o to niterněji každou návštěvu prožívám a více si toho vážím.

Jsem velmi vděčná, že jsem tuto cestu našla, nebo ona si spíše našla mne, protože i jóga je tak široký pojem ve spirituálním světě, jako je řek světa, i když se všechny vlévají nakonec do jednoho oceánu Moudrosti, každá je přeci jiná, nikdo nemůže stát v několik řekách naráz, neb ani jednu nepozná pořádně a do hloubky, kterou nabízí. Teprve, když se jedné z nich odevzdáme, ponoříme se do ní celí, může nás očistit, může působit do největších hloubek.

Stojím ve své řece, i když je fyzicky vzdálená, přeci tak srdci tak blízko, nyní dokonce natolik, že většina praxe, kurzů, setkání odtamtud se přesunula do online podoby a já díky tomu mohla prohloubit techniky, který můj učitel světu nabízí.

Bylo mi dáno vlastní praxí procítit, jak je léčivé každodenní zdravení "Slunce v nás" skrze Babajiho Pozdravu Slunce, pochopit význam OM Chantingu, ponořit se do recitace mantry na korálcích japa mala, tak aby tato mantra mi zněla v hlavě celý den a pomohla, tak tišit hlas mysli, ve dnech klidu se věnovat zpěvu manter v doprovodu na indické harmonium, které za mnou přijelo až z daleké Indie, možnost lépe číst indický jazyk sanskrt i okusit nové védské rituály péče o murti (sošky, v nichž je probuzená esence Božství) a zejména si užít skoro měsíční denní kurz Srí Yantry v online podobě, který bych jinak nikdy absolvovat nemohla, to je pro mne opravdu neuvěřitelné. Kurz je velmi dlouhý, hluboký na fakta, i osobní transformační prožitky, je veden jako učitelský, abych právě vše mohla pak předat i Vám.

Avšak čím více jsem měla možností vše toto prožívat, tím více jsem viděla kolik "práce" na mne samé, mne ještě čeká, občas si připadám sama, jako začouzená lampa, co se snaží svítit pro druhé, ale přitom není nic co by mohla zářit ven, začouzenost jí v tom brání. Přiznám se, že jsem byla v pokušení dát si s veřejnými lekcemi i na čas pauzu, aby má lampa byla čistší a zářit pak mohla, abych měla co předávat Vám. Ale to by nesměl přijít do snu můj učitel s myšlenkou, že dokonalost neexistuje a nelze na ní čekat, že má dharma/činnost je být maminkou pro ty tři dětičky, ale, že i mám dále inspirovat ostatní i tím málo, co znám. Zdůrazňoval, že je třeba hledat harmonii, mé světýlko musí být živeno klidem a časem na svou sadhanu/praxi jógových technik, musí být nasyceno, aby se rozžehlo a dosáhlo až k světlům Vašich duší. Skomírající světlo se nedotkne nikoho. S tímto uvědoměním, jsem začala uvažovat, jak tedy prakticky toto pojmout, jak udržovat své světlo tak velké, abych mohla zastát roli učitele i maminky a došla k tomu, co každý ví, že kvalita je nad kvantitou. Proto se nás bude scházet méně, naštěstí už v Mostě je více skvělých učitelů různých typů jógy, různých přístupů, takže nemusím mít strach, že přístup k józe ztratíte. Když jsem před 10ti lety začínala, byla jsem v Mostě jedna z prvních, kdo dělal větší veřejné lekce, to ve mne vytvořilo pocit, ze musím každému vyhovět, každého do lekcí "nacpat", ale doba se změnila a je skvělé, že máte možnost zkusit i jiné jógové průvodce a já nemusím mít pocit, že musím znát všechny typy jógy a ty "učit". Zůstávám tedy věrná své cestě, svému učiteli a technikám, které světu nese, udělám vše proto, abych Vám je mohla srozumitelně a s pochopením smyslu předat, pak budu vědět, že je to ze mne, že je to autentické a může pomoci svítit Vašim světlům duše. Pro někoho tam bude více duchovnosti a možná se už nesetkáme a on najde cestu, která mu sedí jinde a to je skvělé, někdo se v tomto bude naopak cítit více "doma". Takže méně jógujících, ale i méně setkání nás bude čekat, tak abych i já mezi mateřskými aktivitami našla čas pro péči o své vlastní světlo.

Od září budou setkání pravděpodobně v pondělí, úterý, středa a čtvrtek na 75min a jednu hodinu v týdnu bych ráda pak našla i pro OM Chanting, strukturu Setkání od září do prosince dolaďuji a brzy jí zveřejním, už teď je však jisté, že hathajóga bude propojená i s transformačním efektem meditace malováním Sri yantry a propojením s čakrami v některém ze dnů, některý den zůstane i bez toho.

Poslední myšlenka, kterou bych ráda sdílela, možná spíše prosba - zachovejme klid a ticho v jógové místnosti. Chápu, že je potřeba si s přáteli popovídat, ale některé jógující to ruší, neb chtějí ten úvodní čas věnovat naladění se na Sebe. Proto si klidně podložku označte, ať Vám není zabrána a pak k povídaní využijte prostoru chodby. Moc děkuji.

Děkuji i za dočtení až sem, mne když to popadne, tak vše musím vypsat :)

Přeji krásné slunné dny a nezapomeňme, že i když Slunce je za mraky a nesvítí, tak tam i tak pořád je a čeká až se mraky rozeženou.

S Láskou, vděčností a pokorou Vaše Veronika

Zpět