Články

Naše setkání v období září - prosinec

Všechny Vás srdečně zdravím,

konečně nastal čas, dát podobu tomu, jak budou vypadat naše setkání i na další období. Stále je má nabídka velmi ovlivněna možnostmi hlídání mých třech dětí, tak aby alespoň z většiny pokryla Váš zájem, ze který jsem velmi vděčná, ale zároveň aby o děti bylo fajn postaráno a i mne vznikl určitý čas na přípravu na naše setkání. 

Rozpis pravidelných setkání najdete v záložce Setkávání během týdne, kde je přímo rozpis.

Popis různých aktivit je v rolovací záložce Jógová sádhana/praxe, dopsala jsem tam více novinek. U hathajógy najdete na konci malé zamyšlení o ceně, jinak můžete jednotlivé prolistovat.

Takovým základním pilířem bude Hathajóga v pondělí, úterý, středu a čtvrtek od 18,00 - 19,15. Podzimní setkání budou mít podobné ladění jako doposud, každý týden bude věnován naučení se jedné mudry /gesta ruky/, příslušné mantry /možná i s harmoniem/, v každém týdnu se budeme věnovat i přímo jógové filozofii /kapitoly Bhagavadgíty, jamy a nijamy/, dále pak pozdravu slunci, pránajamě, meditaci.

Nově jsem se rozhodla udělat v neděli podvečer pravidelná Bhakti jógová setkání, bhakti cesta je cesta Lásky a oddanosti, je jednou ze čtyř cest jógy a mému srdci nejbližší. Tato setkání budou od 17h max do 19h, s velkou pravděpodobností budou s námi občas i mé děti, nejedná se však o aktivity v tichu, takže by to nemělo vadit. Jak tento čas strávíme bude záležet na nás, na co budeme mít chuť. Takovým hlavním pilířem je technika Om chantingu, ale můžeme třeba ho udělat kratší než na hodinu a propojit s dalšími technikami:

Hinduistické obřady 
Projekt mantra - jeho představení
-. Babajího Pozdrav Slunci - workshop pro nové zájemce, i pro prohloubení vůle k praktikování pro ty stávající
- Setkání se sdílením
Hudební večer s mantrami - zpívání či jen poslech zhudebněných manter na harmonium, kdo hraje na hudební nástroj budu nesmírně vděčná, že se ke mne někdo připojí :)
Meditace s malováním Sri yantry  - v rámci nedělního Bhakti setkání můžeme udělat 2h meditaci při malování Sri Yantry, takovou jemnou, v rámci podzimu bych pak ráda nabídla i kurzy delší pro hlubší prožitek působení této silné Yantry v nás.

Nedělní Bhakti setkání, když bude hezky, mohou být i venku, krom delších Workshopů Sri Yantry bude cena jen na pokrytí nákladů spojených s případným pronájmem místnosti spojená s dobrovolným příspěvkem. Místo vnitřní bude upřesněno.

Na toto období se tedy již můžete objednat, zvlášť na hathajógu vás moc prosím, abyste se odhlašovali co nejdříve je to možné, pro náhradníky je to jediná možnost jak se mezi nás podívat, pokud to víte dopředu, nenechávajte odhlášení až na daný den. Já budu i nadále ráno vždy posílat sms.

V září nebudou Jógová setkání v týdnu od 7.9. - 13.9.

Na nedělní Bhakti jógová setkání nás bude méně, takže tam to není třeba tolik hrotit. Každopádně, až se budete hlásit na hatha jógu, tak mi k tomu připište, zda budete mít zájem o pravidelné posílání sms ohledně nedělního programu, cca jedna sms týdně, kde upřesním co budeme dělat, případně to společnou komunikací doladíme. Vytvořím skupinku, komu tyto informace budu posílat, abych nepsala úplně všem :) 

Jak jsem psala výše hlavní náplní bude Om chanting a ostatní techniky ho budou doplňovat, dle Vašeho zájmu a mého sebevědomí :)))

Myslím, že jsem vyčerpala veškeré důležité informace, cokoli Vás napadne, dotazy, připomínky, nápady, inspirace moc je vítám - je to náš společný čas!

Hlášení na hathajógu, ze zkušenosti, nenechávejte dlouho čekat, místa je rychle obsazují...

Do doby září, s kým se nevídám na letní čakrajóze, mějte krásné a co nemilejší prázdniny!

S Láskou Veronika Abhijitadasi

 

Zpět