Lesní mysl

Využijte přirozeně léčivého prostředí lesa pro zdraví a psychickou pohodu.

 

Jak je známo a vědecky podloženo, pobyt v přírodě má uzdravující účinky a blahodárně působí na naše tělo i mysl. Pobyt v lese přispívá k nalezení životní rovnováhy a radosti. V dnešní uspěchané době plné hluku a vjemů je přirozené, že lidé hledají klid a uvolnění v přírodě a les je ideálním místem pro načerpání nové energie, relaxaci a osvěžení.

Pocity zahlcení, únavy, tlaku, nervozity, nedostatku energie, vyčerpání, to jsou jen některé typické negativní projevy dlouhodobého působení stresu, které zná každý z nás. Cvičení Lesní mysl jsou velmi oblíbená právě proto, že jsou jednoduchá a časově nenáročná a jsou tak ideálním pomocníkem doplňujícím zdravý životní styl a péči o duševní pohodu.

„Do lesa chodím, abych ztratil mysl a našel svou duši.“ —  John Muir

Vědci dokázali, že už po 10 minutách strávených v lese dochází k poklesu krevního tlaku, po 20 minutách se zlepšuje nálada a po 2 hodinách dokonce dochází k celkovému ozdravení imunitního systému. V lese můžeme pocítit nárůst vnitřní klidu, ustupuje stres a napětí, projasňují se naše smysly. Udělat si z návštěvy lesa každodenní zvyk nebo rituál má blahodárné účinky pro naše zdraví.

 

 

Poznejte a zažijte Lesní mysl

Lesní mysl je název finského konceptu cvičení dovedností mysli za podpory léčivých účinků lesa. Jinak řečeno jde o jednoduchá cvičení v lese, zaměřená na ztišení, zklidnění mysli, dech, prožití přítomného okamžiku, získání nadhledu a inspirace, využívající prvky mindfulness (všímavosti), pozitivní psychologie a koučinku. Lesní mysl rozvíjí umění zpomalit, naladit se na sebe, zastavit se. Je zaměřená pozitivně a hledá v životě to dobré.

Cvičení Lesní mysl je nenáročné, vhodné pro všechny věkové i profesní skupiny. Pracovní vytížení a stres dnes totiž prožívá téměř každý. I když Lesní Mysl není založená na práci s energií, respektuje každého s jeho osobním přístupem k lesu a přírodě jako takové. Lesní mysl je otevřená, probouzející zvědavost, úžas, úctu, vděčnost, pocity bezpečí a přijetí. Naučím Vás, jak posunout svou oblíbenou procházku v lese na vyšší úroveň.

 

 

 

NABÍZÍM

Nabízím Vám zorganizování workshopů Lesní mysli na míru podle Vašich představ. Může se jednat o jednorázovou ochutnávku či pravidelná setkávání. Jsem otevřena jednotlivci, páru i kolektivu osob, rodinám, skupině přátel, školám, firmám ("teambuildingové" a "wellbeing daysakce).

Nesmírně ráda uvítám spolupráci s různými specializovanými zařízeními, organizacemi či spolky pracujícími s osobami s různými hendikepy. Lesní mysl nemusí nutně probíhat v lese, program mohu uzpůsobit i do parku, zahrady, případně i místnosti. 

Pokud jde o cenu, tu stanovím v závislosti na časovém rozmezí, počtu osob, zaměření programu, místě setkání i na Vašich finančních možnostech. V případě zájmu o vytvoření cenové nabídky se mě neostýchejte kontaktovat.

Mým zájmem je rozšířit povědomí o Lesní mysli mezi širokou veřejnost, neboť má opravdu velký potenciál a dosah do různých sfér, kde může pomoci nebo "jen" udělat dobře. Proto jsem otevřena i spolupráci ve formě rozhovorů, článků, přednášek...

Lesní mysl můžete coby SMYSLŮplný dárek také věnovat svým blízkým, a to formou dárkového poukazu.