Články

Jak po-moci v ne-moci s e-mocí

Letos mám možnost vše, co jsem si načetla, nastudovala, naworkshopovala či na ebookovala a HLAVNĚ, co jsem našla v SOBĚ, zakusit v praxi a díky za to, i když si pomyslně stírám pot z čela.

PĚT TÝDNŮ NEMOCÍ …pro shrnutí, děti nebyli od narození nemocné, až na jednu rýmu a jednu střevní chřipku, takže mne situace překvapila. Začal Janík, teplota, za pár dní dobré, den na to to samé Mája, kašel, rýma, nevelká teplota trvala týden, ouško, bříško, v průběhu toho se nemoc vrátila Janíkovi – očividně zjistil, že okolo více nemocného dítěte maminka běhá, plná přání, mazlí, kojí…Pak nám bylo několik dní blaze – zdravě, dokud tu nemoc nebyla zase, začala Máje, den na to Janíkovi a já dnes konečně po 5 týdnech mám pocit, že jsou děti OK! To abych nezapomněla, dva dny bylo blbě i mne.

Měla jsem možnost zkusit úžasné techniky a věřím, že díky nim, jsme to zvládli vše doma, bez chemie, doktorů a s mírným průběhem!

Jak opět navrátit dětem pocit MOCI, když jsou v NE-MOCI?

PO-MOC NUMERO UNO

Dát dětem opět moc do rukou – jak jinak než přes mocenské hry, alespoň část dne věnovat dítěti otěže rozhodování v mezích únosnosti pro zbytek rodiny. To se snadno řekne, ale hůře realizuje, když jsou nemocní oba najednou a jejich touhy jdou poněkud proti sobě. Tak alespoň lehce – ano, můžeš vytahat všechno oblečení ze skříně /stejně jsme furt doma, já nemám už co dělat a skříně se vyvětrají/, ano, vyber si na sebe, co chceš, hlavně ať je ti teplo, ano můžeš se jít koupat do plné vany, i když ještě není večer, ano, můžeš se dívat na televizi, ano, ano, ano J. POMAZLIT MAMINKOOOO, ANOOOOOO!

PO-MOC NUMERO DUO

Homeopatika! To že věřím, jejich účinku asi není neobvyklé, ale! Já si to nikdy nevyzkoušela na vlastní kůži! Takže když mne bolelo v krku, aniž bych polkla a při polykání mi tekly slzy, našla jsem odpovídající homeopatikum, s ohromnou bolestí cucala co 10 minut a neskutečný se stalo, za půl hodiny se bolest zmírnila tak, že jsem i mohla jakžtakž polknout!

Ozkoušeno na dětech – fungovaly na snížení vysoké teploty, na zmírnění rýmy /při druhé nemoci rýma trvala jen 2 dny/, na kašel, neuvěřitelně na kolikovou bolest bříška po nemoci, i na propukající zánět ouška!

Nejtěžší vlastně jen bylo určit to PRAVÉ! Mája už si řekne, kde co cítí, ale Janí ne. Takže jsem pročítala weby, knihy a kuličky do nich sypala, co se dalo.

Nebudu vypisovat, které homeo to byly, dá se toho na webu najít plno. Ale nejen maminkám doporučuji velmi dobře napsanou knihu Jak léčit děti homoepatií od J.T.Holuba.

PO-MOC NUMERO TRE

Mentální harmonizace-vhledy-aktivní imaginace-meditace-modlitba

Znáte to?

TĚLO – MYSL – DUŠE ?

tato téma sama o sobě! O tom, jak obrazy pomohly zastavit bolest bříška, i záchvat kašle v dalším článku...
tělo - mysl - duše a jóga
Jak po-užít mysl při nepohodlí a nemoci

PO-MOC NUMERO QUATRO

Půst-jídlo-bylinky

Děti obvykle při nemoci chuť k jídlu nemají a to je dobře, tělo vydává veškerou energii a oheň na boj s nemocí, trávení potravin, zvlášť těžkých tuto energii odebírá. Takže jídlo lehké! Ideálně bez masa, mléčných výrobků, sladkostí.

Podpořit tělo bylinkami je úžasné, mně je moc děti nepijí…tak jsme se v nich aspoň koupali a mazali se oleji. Vždy večer před koupání dělali abhaynagu – ajurvedskou masáž celého těla. Do misky v koupelně nalily teplý sezamový olej, všude okolo dali ručníky, do oleje pár kapek mateřídouškového, mátového, eukalyptového nebo ravintsara EO. A všichni si natřeli své těla, pak asi za 10 minut – to už byla teplá vana napuštěná, jsme si do ní všichni vlezli. Abhayanga se sezamovým olej funguje tak, že toxiny, které jsou v prvních vrstvách naší kůže, jsou teplem a masáží transportovány do hlubších tkání, odkud krevním oběhem jsou odváděny k játrům a ledvinám, které jí přefiltrují a špatné močí a stolicí vyloučí. Provádíme min 3x týdně.

Jinak při kašli mažeme hrudník mastí s oleji pro uvolnění hlenů, čelíčko mastí s andělikou na snadné smrkání, na nosu kapičku nasja oleje, do ouška kapičku sezamového s levandulí, jako prevenci zánětů ouška při rýmě.  Na kamnech nám po několik dní se vařil hrnec plný slané vody a hřebíčku, aby se dětem dobře dýchalo a doma bylo jak ve vlhké sauničce!

Na bylinkové masti, oleje, směsi doporučuju eshop devaterokviti.com, na ajurvedské preparáty eshop superpotravina.cz, na EO esenciální oleje pak karla hadka, oshadhi či nobilis tilia, velké balení sezamového oleje /my máme spotřebu fakt velkou/ - on je totiž vhodný i ke sprchování, má hydrofilní tendence, takže vás neumastí a nečistoty smyjete s vodou, je fajn i na vaření – v bio kvalitě má soloos.

A teď už opravdu, ale opravdu vyhlížíme jaro, počkáme pár dní a pak zahájíme harmonizující péči o naše orgány – lehký jarní detox – ledviny, játra, střeva a odčervení  - třebas blíže v dalším článku.

Zpět