Masážní terapie

MASÁŽNÍ TERAPIE

  • Celotělová ajurvédská masáž Abhjanga

Abhjanga je jednou z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších masáží, jedná se o ájurvédskou masáž celého těla. Při celotělové ájurvédské masáži se masér věnuje každé části těla tak dlouho, aby byla zajištěna dokonalá harmonizace toku energie v celém těle.

Pravidelně prováděné ájurvédské masáže Abhjanga jsou nejen velmi osvěžující, neboť Vás odvedou od každodenního stereotypu, ale také silně omlazující - při ájurvédské masáži se totiž výživnými oleji rozhodně nešetří. Podle ájurvédské medicíny dokonce dostávají ájurvédskou masáž celého těla matky po porodu, a to pravidelně po dobu několika dní. Jemná technika ájurvédských masážních tahů dokáže prostřednictvím teplého sezamového oleje zmírnit poporodní bolesti i deprese a pomáhá při rychlém zotavení.

Protože jsou špičky prstů na nohou nejvzdálenějšími body těla od srdce, začíná ájurvédská masáž Abhjanga právě od nohou, aby se podpořil správný tok energie v celém těle. Na tělo se nejdříve nalije zahřátý bylinný olej a ten se pak jemnějšími pohyby vmasíruje do nohou, zad, ramenou, rukou, krku, obličeje, a také bříška a dekoltu.

Ájurvédská masáž Abhjanga má být uklidňující, nikoliv stresující, či nepříjemná, proto se Vás masér samozřejmě zeptá, jestli nechcete vynechat některou část těla. Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokáže zastínit leckterou jinou masáž - liší se originalitou, rozsahem a také kvalitou provedení. Při ájurvédské masáži jde o uvolnění a předání energie, nikoliv o nějakou rutinu, při které masér pedantsky dohlíží na to, aby jeden sval byl masírován 5 minut, nějaká část těla stlačena 10x s dvou sekundovým intervalem... Naopak, ájurvédská masáž se přizpůsobuje Vašemu tělu, ne nějakému předem naučenému rozvrhu a právě tím získává na oblíbenosti. Průměrně si můžete vychutnávat ájurvédskou masáž celou hodinu a půl.

Během ájurvédské masáže Abhjanga vystřídá masér desítky různých pohybů, díky kterým pokožka lépe vstřebá veškeré prospěšné látky ze zahřátého sezamového oleje. Kromě příjemného pocitu, který se Vám během ájurvédské masáže Abhjanga bude rozlévat po celém těle, se můžete těšit také na to, jakým nenáročným způsobem můžete během chvíle zlepšit celkový stav své pleti.
 
Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokonale prokrví každou část těla, zklidní mysl, pomůže tělu při detoxikaci a zvýší imunitní systém celého organismu. Při ájurvédské masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a zmírňuje se bolest svalů i kloubů. Ájurvédskou masáží můžete dosáhnout také kvalitnějšího spánku, či lepší činnosti orgánů.
 
Říká se, že ájurvédská masáž Abhjanga dokonce prodlužuje život, protože zpomaluje proces stárnutí.

Kůže je orgán, ale na rozdíl od ostatních orgánů je vidět. Navíc dokáže na první pohled odhalit náš zdravotní stav. Mimo jiné je pokožka schopná přijímat veškeré výživné látky, které pak blahodárně působí na celý organismus. Právě proto se Abhjanga věnuje celému tělu, neboť ví, že i ta nejmenší část našeho těla potřebuje výjimečnou pozornost a péči.

Pro celotělovou ájurvédskou masáž se používá speciální masážní bylinný olej, lisovaný za studena.Masážní bylinný olej se ručně vyrábí a je kombinací olejů s bylinnými extrakty pro navození rovnováhy. V oleji se nachází například santal, ájurvédské byliny a kafr v základu, který tvoří sezamový olej.

Bylinný olej má prospěšné antioxidační vlastnosti, výborně vyživuje kůži a také pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy. Zahřátý olej navíc lépe pronikne do pokožky, takže omlazující účinky ájurvédské masáže Abhjanga jsou znatelné prakticky ihned. Po masáži Abhjanga je dobré nechat olej na pokožce co nejdéle, aby kůže zvládla vstřebat co nejvíce výživných látek. 

Doba trvání 90 minut

Cena 1400,-

 

  • Indická masáž hlavy a relaxační masáž

Indická masáž hlavy vám uleví od stresu a napětí, kterému jsme vystavování každý den. Tato neobvyklá forma masáže vás dovede k maximální relaxaci. Masáž po indicku, která se stane vaší cestou k úspěchu. Tato masáž hlavy funguje jako opravdový lék na různé bolesti, napětí ve svalech krku a ramen a další. Nadstandartně účinné a doporučené je propojení antistresové masáže ramen a šije. Masáž probíhá v sedě.

Doba trvání 60 minut

Cena 750,-

 

  • Relaxační reflexní masáž chodidel  a rukou

Reflexní terapie (reflexní masáž) je více než 5 tisíc let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle a zlepšení jeho regenerační schopnosti. Jedná se o tlakovou masáž reflexních oblastí a zón na chodidlech nebo rukách (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Když využijeme představu obrazu těla, který promítneme na chodidla, tak získáme jeho zmenšenou kopii, se kterou se lépe pracuje. Vznikne nám tak pomyslná mapa reflexních plošek jednotlivých orgánů a částí těla a jejich masáží je můžeme jak uvolnit, tak povzbudit a získat informace o tom, co se v celém těle děje. Reflexní plošky se využívají nejen pro terapii, ale i pro diagnostiku.

Reflexní masáže chodidel mají nejen prokazatelně pozitivní účinky na zdraví a regeneraci těla, ale pro většinu lidí jsou také velmi příjemným relaxačním zážitkem. 

Mohou být skvělým doplňkem a někdy i alternativou běžných masáží. Podporují rekonvalescenci, úlevu od bolesti, zdravé napětí ve svalech a klidnou mysl.

Doba trvání 45 minut

Cena 550,-