Jóga pro všechny

V józe se nechávám inspirovat tím, co je nyní, ráda se nechávám vést tak, jak je to třeba TEĎ A TADY.

Ráda čerpám z klasické védské jógy, z patanždaliho osmistupňové jógové stezky /aštangajógy/ a jejího výkladu panem Lysebethem, či B.K.S Iyangarem nebo systémem Jóga v denním životě  Paramhansy Svámí Mahéšvaránandy. 

Moji velkou láskou je Jóga radosti Anandajóga, kterou na západ přinesl samotný Jógananda, naše setkání mají mnoho prvků z ní.

Na tomto setkání načerpáme energii prostřednictvím různých variací pozdravů slunce v plynutí s dechem a kombinací základních i mírně pokročilých ásan. Lekce obsahuje také dechová cvičení, pránajámu a trénink koncentrace a meditaci, abychom se učili udržet pozornost tam, kde právě potřebujeme. Meditace bude vždy laděná pro skupinu. Pozdravy slunce nás zahřejí, spinální cviky uvolní páteř a speciálně sestavené sekvence ásan posílí ochablé svaly, srovnají držení páteře a naučí nás vědomě vnímat pohyby svého těla v každodenním životě. Hatha jóga je jedním z nejstarších jógových systémů a dává možnosti pro cvičení lidem na všech stupních ohebnosti a silové zdatnosti. Pro úplné začátečníky proto představuje ideální bránu do světa jógy, pokročilým pak přináší další výzvy v podobně hlubšího prožitku v daných ásánách.

Podstatou ásán není samotná poloha, ale prožitek stavu, jež nám zprostředkovává.

Systém jógy je určen pro všechny. 

Naše setkání bude mít podobu rituálu, společného kruhu, ve kterém procítíme SEBE.

Naše jógová setkání jsou velice jemné k Vašemu tělu, jóga nevyžaduje žádnou sílu, žádnou ohebnost. Pracujeme s tím, co jste v dané chvíli a to rozvíjíme. Součástí lekce jsou techniky věnované různým typům dýchání, prodloužené relaxaci, meditaci, pránájámě a speciálním cvikům pro zdravá záda. Každou lekci zahájíme úvodní relaxací, přes prohřívací cviky se postupně dostaneme k setrvání v ásánách /pozicích těla/ a zakončíme opět relaxací, meditací a pranájámickým cvikem.

Pránájámu můžeme na duchovní úrovní využít tak, že s nádechem energie (prána) pokorně příjmáme vše, co přichází, neboť sami nevíme, co je pro nás dobré. Vše co přichází, odpovídá naší duchovní úrovni, ke které jsme dospěli a je pro náš další duchovní růst důležitý zdroj ponaučení a uvědomění si potřeby na sobě pracovat. S výdechem (apána) s odevzdaností předáváme vše dobré celému světu, každé živé bytosti i zpět univerzálnímu vědomí, Bohu.

Setkání jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, každý si míru náročnosti volí sám tím jak je schopen se v ásanách uvolnit.

Podložky i ostatní pomůcky jsou k dispozici.

 

Čas:

PONDĚLÍ    17.15 - 18.15h 

ÚTERÝ       18 - 19h 

STŘEDA 18 - 19h 

ČTVRTEK    18 - 19h 

Místo: ulice Lomená 45 v Mostě /budova Amavet a Autoškoly, bývala MŠ/

 

Na lekce je nutné se objednat, lekce jsou kapacitně omezeny. Objednání je možné přes formulář v záložce kontakty, přes email veronika@yogaja.cz či telefon 725 033 097

Pokud nebudete moci na lekci přijít, prosím o včasné zrušení formou sms či telefonicky, ať můžeme dát možnost náhradníkům. V případě neodhlášení 100% storno poplatek. Děkuji za pochopení.