Jemná hathajóga

Jemná hathajóga je pomalejší, klidné setkání, vhodná pro začátečníky, nebo pro ty, kteří mají nějaké zdravotní omezení, jsou v rekonvalescenci, mají ztuhlejší tělo a či pro ně je klasická hathajóga příliš dlouhá.

V těchto lekcích jde především o jemné protažení, rozhýbání a rozdýchání celého těla. Ráda bych, aby tato skupinka byla menší, abych měla možnost vědět o Vašich omezeních a individuálně s nimi pracovat. 

Setkání vychází z hatha jógy, inspirováno jemnou jinovější jógou a jógovou terapií. Toto cvičení je velice jemné k vašemu tělu, nevyžaduje žádnou sílu, žádnou ohebnost. Pracuje s tím, co jste v danou chvíli a to rozvíjí.

Ráda čerpám z klasické védské jógy, z patanždaliho osmistupňové jógové stezky /aštangajógy/ a jejího výkladu panem Lysebethem, či B.K.S Iyangarem nebo systémem Jóga v denním životě  Paramhansy Svámí Mahéšvaránandy.

Každou lekci zahájíme úvodní relaxací, přes prohřívací cviky se postupně dostaneme k setrvání v jednoduchých ásánách /pozicích těla/, které si zpříjmeníme pomůckami, abychom v nich mohli setrvat déle a zakončíme opět relaxací.

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, každý si míru náročnosti volí sám tím jak je schopen se v ásanách uvolnit.

Podložky i ostatní pomůcky jsou k dispozici.

 

Čas:

NYNÍ NEPROBÍHÁ

Místo: ulice Lomená 45 v Mostě /budova Amavet a Autoškoly, bývala MŠ/

Příspěvek: 80,-

Na lekce je nutné se objednat, lekce jsou kapacitně omezeny. Objednání je možné přes formulář v záložce kontakty, přes email veronika@yogaja.cz či telefon 725 033 097

Pokud nebudete moci na lekci přijít, prosím o včasné zrušení formou sms či telefonicky, ať můžeme dát možnost náhradníkům.